08 Sierpnia 2017

Ruszyła sprzedaż biletów na Torowy Puchar Świata 2017 w Pruszkowie

Ruszyła sprzedaż biletów na Torowy Puchar Świata 2017 w Pruszkowie

Już w listopadzie na pruszkowskim welodromie  ścigać się będą najlepsi kolarze torowi świata. W pierwszy weekend listopada ( 3-5.11) rozegrana zostanie pierwsza runda najważniejszej cyklicznej imprezy torowej - Torowego Pucharu Świata w sezonie 2017/2018.

W nadchodzącym sezonie Puchar Świata składać się będzie z pięciu rund. Po inauguracyjnej rundzie w Pruszkowie (3-5 listopada), kolarze kontynuować będą rywalizację w brytyjskim Manchesterze (10-12 listopada), kanadyjskim Milton (2-3 grudnia), chilijskim Santiago (9-10 grudnia) oraz w białoruskim Miński (19-21 stycznia). - To dla nas ogromne wyróżnienie. Po wielu latach marazmu wielkie kolarstwo wraca do Pruszkowa. Moim celem było przywrócenie życia naszemu pięknemu obiektowi i to się udaje. Organizacja pucharu to duże wyzwanie, któremu musimy sprostać chcąc w przyszłości wrócić do organizacji mistrzostw świata - mówił Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek tuż po ogłoszeniu decyzji Międzynarodowej Unii Kolarskiej o przyznaniu Polsce prawa do organizacji PŚ.

W tym prestiżowym wydarzeniu udział wezmą największe gwiazdy światowego toru, pośród których nie zabraknie także znakomitych i utytułowanych zawodników z Polski. Wystarczy choćby wrócić wspomnieniami do rozgrywanych wiosną torowych mistrzostw świata w Hongkongu, które dla polskiej reprezentacji okazały się najlepszymi w historii. Biało-czerwoni wrócili z nich z dwoma medalami - złotym Adriana Teklińskiego w konkurencji scratch i brązowym Wojciecha Pszczolarskiego w wyścigu punktowym. Zajęli także trzy 4. miejsca. Sukcesów na kontach naszych kadrowiczów jest z resztą o wiele więcej - Szymon Sajnok i Justyna Kaczkowska wygrywali wyścigi podczas Pucharu Świata, a nasza młodzież na rozgrywanych kilka dni temu torowych mistrzostwach Europy U23 wypełniła worek medali po brzegi. Sięgali po nie m.in. Filip Prokopyszyn, Damian Sławek, Daniel Staniszewski czy Daria Pikulik i Alicja Ratajczak. To zapowiada niezwykle emocjonujący weekend na BGŻ Arenie w Pruszkowie z mocnymi, polskimi akcentami.

Program zaplanowanej na trzy dni imprezy pęka w szwach. Kolarze i kolarki rywalizować będą w swoich kategoriach w ośmiu konkurencjach: wyścigu punktowym, scratchu, drużynowym wyścigu na dochodzenie, sprincie indywidualnym, sprincie drużynowym, omnium, keirinie i madisonie. W sesjach przedpołudniowych rozgrywane będą kwalifikacje, a w sesjach popołudniowych odbędą się finały. 

Bilety na Torowy Puchar Świata w Pruszkowie nabyć można na stronie http://kupbilet.onet.pl/ Ceny wahają się od 25 do 80zł za wejściówkę na cały dzień. Dzieci do lat 8 mają bezpłatny wstęp.

Oficjalna strona imprezy: http://trackworldcup.pl/